„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Raciborzu to rozpoznawalna od 1945 roku na lokalnym rynku marka kojarząca się z polską tradycją, dbałością o konsumenta i jakością produkcji własnej.

Na terenie miasta posiadamy 14 placówek handlowych branży spożywczej oraz 2 placówki branży przemysłowej w tym SDH „Bolko” w samym centrum miasta gdzie oferowane są artykuły wielu branż.

„Społem” w swoich placówkach prowadzi sprzedaż detaliczną mając w swojej ofercie zarówno produkty pochodzące od lokalnych jak również cenionych, renomowanych producentów znanych w kraju. Wieloletnia współpraca z producentami i hurtownikami pozwoliły wypracować nam korzystne warunki zakupu, a oferowany asortyment dostosowany jest do potrzeb klienta. Ponadto na przestrzeni lat współpraca z wieloma dostawcami pozwoliły nam wypracować wizerunek wiarygodnego i stabilnego partnera handlowego, przestrzegającego zasad etyki handlu.

Ponadto Spółdzielnia posiada piekarnię i ciastkarnię, które produkują wyroby na sprawdzonych recepturach bez konserwantów, wyłącznie na naturalnych surowcach. Posiadamy w swojej ofercie między innymi smaczne, zdrowe pieczywo, rogale, bułki oraz szeroki asortyment ciast, ciasteczek, tortów, kołaczyków i kołacz śląski za który w 2002 roku Spółdzielnia otrzymała Śląski Znak Jakości, a wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wypiekamy również pieczywo dla diabetyków, alergików oraz klientów z podwyższonym cholesterolem jak również dla tych , którzy zdrowie stawiają na pierwszym miejscu. Wszystkie wyroby produkcji własnej oferujemy w ciągłej sprzedaży w naszych placówkach, a także realizujemy zamówienia na pieczywo i ciastka na imprezy okolicznościowe, a większe ilości zamówionego towaru na terenie miasta dowozimy własnym transportem. Szczególną uwagę zwracamy także na mieszczącą się w rynku Restaurację „Raciborska”, która gwarantuje wysoka jakość, tradycyjny smak kuchni domowej oraz profesjonalną i miłą obsługę. Organizujemy przyjęcia okolicznościowe , bankiety, wesela, stypy, komersy, studniówki, zabawy sylwestrowo – karnawałowe oraz usługi cateringowe. W sali głównej dysponujemy miejscami dla około 150 osób, a w sali bankietowej dla około 30 osób.To co kuchnia oferuje wszystkim konsumentom smakuje, a czas tam spędzony nie jest stracony.